Wikingowie na pokład

Mimo zimnych podmuchów wiatru, w powietrzu czuć nadchodzącą wiosnę. Od bladego świtu w całej wsi panuje od dawna niespotykane  poruszenie. Wszyscy mieszkańcy zmierzają w kierunku portu, w którym wikingowie szykują się na kolejną daleką wyprawę. Pakują towary, znoszą zapasy i powoli przygotowują statki do wypłynięcia w morze. Od ścian fiordu odbijają się gromkie nawoływania ludzi i wszechobecny skwir mew. Wielki Olaf staje na beczce i przygląda się uważnie wszystkim zacumowanym drakkarom na które przepychają się jego nieustraszone wilki morskie. Teraz zaczyna się najciekawsze…

Jest wiosna i wikingowie przygotowują się do kolejnej kupieckiej wyprawy. Twoim zadaniem jest tak rozmieścić swoją załogę, aby przejąć kontrolę nad najlepiej zaopatrzonymi okrętami. Możesz też właściwie obstawić zwycięzców tej rywalizacji (a nie musisz to być Ty!), by zyskać cenne punkty. Strategia działania należy tylko do Ciebie!

Działaj sprytnie, obserwuj innych i nie daj się przechytrzyć wodzom pozostałych drużyn wikingów. Nie zapomnij – to Ty masz panować na morskich szlakach handlowych.

Przejmij najlepsze statki, wyrusz na wyprawę i zostań najbogatszym wodzem

 

BOX-3D-WIKINGOWIE mini
image-1

Autor: Charles Chevalier, Catherine Dumas, Pascal Pelemans
Ilustracje: Christine Deschamps, Maeve Da Silva, Tomek Larek

Liczba graczy: od 2 do 4
Wiek graczy: 8+
Czas gry: 45 min.

Instrukcja

Kupisz tutaj

Podziel się

Komentarze są zablokowane